Κυριακή 8 Ιανουαρίου 2017

Λαρισαϊκός-Αίμος Πετρούπολης 2-4

Το 0-1 έγινε στο 9' λεπτό με κοντινό πλασέ του Αλέξανδρου Νάτσιου από την μικρή περιοχή.
Το 0-2 έγινε στο 12' λεπτό με αριστερό σουτ του Φίλιππου Ταλιούρα από το ύψος της περιοχής.
Στο 23' λεπτό σουτ του Φίλιππου Καμπίτση από το ύψος του πέναλτι απέκρουσε εντυπωσιακά ο Γιώργος Χολέβας.
Το 0-3 έγινε στο 29' λεπτό με σουτ του Δημήτρη Ταλιούρα μετά από σύγχυση στην περιοχή μας.
Το 0-4 έγινε στο 34' λεπτό με νέο σουτ του Φίλιππου Ταλιούρα από τα αριστερά μέσα απ' την περιοχή της ομάδας μας.
Στο 38' λεπτό σουτ του Δημήτρη Τουρμάνη από καλή θέση έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γιώργου Χολέβα.
Το 1-4 έγινε στο 53' λεπτό με σουτ του Βαγγέλη Θάνου έξω απ' την μεγάλη περιοχή.
Το 2-4 έγινε στο 55' λεπτό με γυριστό σουτ του Βαγγέλη Θάνου μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κώστα Γκέργκι.
Στο 71' λεπτό αριστερό σουτ του Φίλιππου Καμπίτση χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.
Στο 72' λεπτό πλασέ του Φίλιππου Ταλιούρα έφυγε λίγο άουτ.
Στο 75' λεπτό εκτέλεση φάουλ του Φώτη Μέξη απέκρουσε δύσκολα στη γωνία του ο Γιώργος Χολέβας.
Στο 80' λεπτό σουτ του Μαρίνου Κώτση πέρασε λίγο άουτ.