Κυριακή 9 Απριλίου 2017

Α.Ο Κωφών-Λαρισαϊκός 0-6

Πρώτη φετινή εμφάνιση του Αλκέτ και πρώτο γκολ με την φανέλα της ομάδας μας
Την πιο εύκολη νίκη της φετινής περιόδου πέτυχε σήμερα η ομάδα μας στο παιχνίδι εναντίων του Α.Ο. Κωφών. Οι παίχτες μας μπήκαν ορεξάτοι στο ματς και στο πρώτο ημίχρονο είχαν ήδη πετύχει τέσσερα γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε σωστή διαχείριση του παιχνιδιού, πέτυχαν άλλα δυο τέρματα και δεν κινδύνεψαν σε καμιά χρονική στιγμή του αγώνα. Πρώτη φετινή εμφάνιση για τον Alket Myco που πέτυχε το πρώτο γκολ με την φανέλα της ομάδας μας με πολύ μεστή εμφάνιση. Επόμενο παιχνίδι πάλι στο γήπεδο της Ακαδημίας Πλάτων την Κυριακή του Θωμά εναντίων της Α.Ε. Περιστερίου. Ευχόμαστε σε όλους τους εμπλεκόμενους με το Αθηναϊκό ποδόσφαιρο Καλό Πάσχα.

Το 0-1 έγινε στο 19' λεπτό με κοντινό πλασέ του Alket Myco, μετά από εκτέλεση φάουλ του Κώστα Λαθύρη.
Το 0-2 έγινε στο 21' λεπτό με σουτ του Φώτη Μέξη, μετά από πάσα του Φίλιππου Καμπίτση.
Το 0-3 έγινε στο 31' λεπτό με σουτ του Βαγγέλη Θάνου, μετά από παράλληλη μπαλιά του Φώτη Μέξη.
Το 0-4 έγινε στο 34' λεπτό με καταπληκτικό μακρινό σουτ του Μάκη Φιτόπουλου.
Το 0-5 έγινε στο 55' λεπτό με κοντινό πλασέ του Βαγγέλη Θάνου, μετά από ασίστ του Κώστα Παππά.
Το 0-6 έγινε στο 78' λεπτό με ωραίο σουτ του Φίλιππου Καμπίτση από το ύψος της περιοχής.