Κυριακή 14 Μαΐου 2017

Λαρισαϊκός-Νέα Ζωή Μεταμόρφωσης 0-2

Δεν κατάφερε τελικά η ομάδα μας στο τελευταίο παιχνίδι να πάρει τη νίκη που θα την οδηγούσε σε αγώνα μπαράζ ανόδου. Το άγχος, η κούραση από την υπερπροσπάθεια του δεύτερου γύρου (ίσως και η απουσία λόγω τιμωρίας του Μαρίνου Κώτση) έπαιξαν το ρόλο τους. Δεν πειράζει, η προσπάθεια των παιχτών ήταν αξιοθαύμαστη καθώς πέτυχαν στο δεύτερο γύρω 11 νίκες. Η ομάδα της Μεταμόρφωσης δίκαια πήρε την νίκη καθώς στάθηκε πιο καλά μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Πέτυχε τα δυο γκολ με μακρινά σουτ στο πρώτο ημίχρονο και στη συνέχεια έκανε διαχείριση στο σκορ.

Στο 20' λεπτό ωραίο μακρινό σουτ του Κώστα Γκέργκι έφυγε λίγο άουτ.
Το 0-1 έγινε στο 33' λεπτό με αριστερό σουτ του Γιάννη Στεργιανού από το ύψος της περιοχής.
Στο 35' λεπτό η ομάδα της Μεταμόρφωσης είχε δοκάρι σε απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ.
Το 0-2 έγινε στο 44' λεπτό με μακρινό σουτ του Ξενοφών Σταμάτη μετά από απόκρουση της άμυνάς μας σε εκτέλεση φάουλ.
Στο 47' λεπτό σουτ του Αλκέτ απέκρουσε με μεγάλη δυσκολία ο αντίπαλος τερματοφύλακας και έτσι η ομάδα μας έχασε την ευκαιρία να ξαναμπεί στο παιχνίδι.
Στο 55' λεπτό ο Αλκέτ δεν κατάφερε να σκοράρει μετά από ωραία μπαλιά του Κώστα Γκέργκι στο δεύτερο δοκάρι.