Σάββατο 4 Νοεμβρίου 2017

Λαρισαϊκός-Δάφνη Αθηνών 2-2

Δεύτερο συνεχόμενο εντός έδρας παιχνίδι που η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ με δυο γκολ. Δεν κατάφερε όμως αυτή τη φορά να κάνει την ανατροπή και έτσι περιορίστηκε στην ισοπαλία και στον ένα βαθμό. Οι παίχτες μας δεν έπιασαν καλή απόδοση αλλά αυτό δεν τους εμπόδισε να δημιουργήσουν πολλές ευκαιρίες για γκολ. Τελικά καρποφόρησαν οι δυο και παρότι ο αντίπαλός έπαιξε για 55' λεπτά με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Μάριου Σέμπογλου, δεν κατάφεραν να πετύχουν κάτι περισσότερο.

Το 0-1 έγινε στο 4' λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Gjondedaj.
Το 0-2 έγινε στο 16' λεπτό με σουτ του Μάριου Σέμπογλου λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή.
Το 1-2 έγινε στο 33' λεπτό με εξ επαφής κεφαλιά του Κώστα Λαθύρη μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γιώργου Παπαδόπουλου.
Στο 80' λεπτό κόρνερ του Γιώργου Παπαδόπολου χτύπησε στο κάθετο δοκάρι.
Το 2-2 έγινε στο 85' λεπτό με σουτ του Ντομινίκ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.