Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2018

Δάφνη Αθηνών-Λαρισαϊκός 1-2

Με νίκη της ομάδας μας τελείωσε το σημερινό τοπικό ντέρμπι με αντίπαλο την ιστορική Δάφνη Μεταξουργείου (Αθηνών) στο γήπεδο του Ρουφ. Η ομάδα μας είχε την τύχη να προηγηθεί νωρίς στο παιχνίδι (6' λεπτό) και στη συνέχεια να έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο η Δάφνη ανέβασε την απόδοσή της, είχε δοκάρι και τελικά ισοφάρισε με εκτέλεση πέναλτι. Η ομάδα μας όμως είχε τον τελικό λόγο στο παιχνίδι και με καλή απόδοση στο τελευταίο οκτάλεπτο πήρε το σημαντικό τρίποντο και τη νίκη γοήτρου.

Το 0-1 έγινε στο 6' λεπτό με πλασέ του Βαγγέλη Θάνου μέσα από την μεγάλη περιοχή.
Το 1-1 έγινε στο 82' λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Ilia Gjonddaj.
Το 1-2 έγινε στο 87' λεπτό με ωραία κούρσα και εύστοχο πλασέ του Αποστόλη Πρίσκου από το ύψος του πέναλτι.